Hírek és vélemények az egészségügy fejlesztési lehetőségeiről

Innováció az egészségügyben

Innováció az egészségügyben

Az első TEDMED vetítésről

2015. december 11. - Dr. Perjés Ábel

tedmed_vetites.jpg

Ma a Sophianum Antropozófiai Központban sikeresen lement az első, a TEDMED 2015-ös előadássorozatából válogató videovetítésünk. A kis létszámú, de annál lelkesebb megjelentek négy lenyűgöző előadást hallhattak. Az előadások a test és lélek egészségének dinamikus kapcsolatát mutatta be tudományos igényességgel és meglepő, de reménytkeltő üzenettekkel. 

Elsőként Vivek Murthy, az USA tiszti főorvosa (Surgeon General) beszélt arról, hogy mennyire pozitívan hat a boldogság az egészségünkre. És nem a külső környezettől függő örömök tesznek egészségesebbé, hanem a belső béke és harmonia vezet jobb élethez, legyenek a külső körülmények bármennyire rosszak. Egy kaliforniai iskola hihetetlen átalakulását is bemutatta, ahol a rendszeres meditáció iskolai bevezetésével az iskolai erőszak drámai csökkenését, a jegyek ugrásszerű javulását és a közösségi élet felvirágzását sikerült elérni.

Judson Brewer lebilincselő előadásából azt tudhattuk meg, hogy káros szenvedélyeink mögött milyen ősi jutalmazó idegrendszeri mechanizmusok állnak. Szerencsére a tudomány, az információs technológia a tudatosság és az emberi kíváncsiság segítségével alakítható ez a mechanizmus úgy, hogy az egészségünkre ártalmas szokásoktól megszabaduljunk.

Izgalmas utazásra vitt minket Roland Griffiths, ahol a tudomány találkozott a spiritualitással. Kiderült, hogy  egyszeri, kontrollált körülmények között hallucinogén gombák által kiváltott látomások kedvezően befolyásolják az egyén viselkedését, csökkentik a szorongást és megkönnyítik a függőségektől való megszabaulást. A hallucinogén víziók mindezen kedvező hatásait az egyén és a mindenség közötti kapcsolat fejlődésének tulajdonítják a kutatók.

A közönség által kiharcolt ráadás videóban egy fantasztikus házaspár, Karen Stobbe és Mondy Carter munkáját ismerhettük meg, akik az improvizációs színjátszásban szerzett több évtizedes tapasztalatuk segítségével tanítják arra a demens betegek környezetében élőket, hogy mit lehet kezdeni a demencia által teremtett helyzetekkel és hogyan viselkedjünk úgy, hogy kapcsolódni tudjuk beteg szerettünk megváltozott világához és örömöt tudjunk nekik szerezni megváltozott helyzetük ellenére.

Az egyes előadások tartalmas beszélgetéseket inspiráltak, és merem állítani, hogy mindenki elégedetten távozott.

Köszönet a Sophianum Antropozófiai Központnak és Tóthfalusi Annának a helyszín biztosításáért,  Hoós Ritának, Kovács Flórának és Perjés Bálintnak pedig a rendezésben nyújtott segítségükért!

A következő vetítés hasonlóan izgalmas előadásokkal jövő hét csütörtökön, december 17-én 17 órakor lesz szintén a Sophianum Antropozófiai Központban (Bp XI., Hattyú utca 14). Regisztrálni a Heim Pál Alapítvány honlapján, illetve az Alapítány hivatalos facebook oldalán lehet. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

A bejegyzés trackback címe:

https://innovativegeszseg.blog.hu/api/trackback/id/tr938155618

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása